Skript pro automatizaci tvorby Google ads kampaní ve vyhledávání

Nudí vás vytváření kampaní ve vyhledávání přes Google ads nebo zdlouhavá příprava klíčových slov a responzivních reklam v Google sheets? Tento skript vám usnadní hodiny práce.

Proč jsou Google ads kampaně ve vyhledávání stále důležité?

PMAX, PMAX, PMAX… tohle slyšíme všude. Proč bychom tedy měli řešit zastaralé kampaně ve vyhledávání?

Pravdou je, že pro e-commerce jsou PMAX kampaně nejefektivnější. Tvoří 70-80% celého obratu na Google ads účtech našich klientů. Stále však existuje mnoho případů kdy budou kampaně ve vyhledávání efektivnější:

  • B2B
  • SaaS
  • Leadgen
  • Vysoce konkurenční projekty

Kampaň ve vyhledávání s rozumnou strukturou, správnými klíčovými slovy a kvalitními reklamními texty bude mít stále lepší ad rank, než PMAX. Máme zde možnost použít na míru šitou komunikaci i ke každému klíčovému slovu se zvlášť vstupní stránkou a dosáhnout tak skóre kvality 10/10.

Ideální struktura vyhledávací kampaně neexistuje. Každý účet má svá specifika a něco, co nám funguje na jednom účtu, nemusí fungovat na jiném. V minulosti se používala často struktura SKAG (single keyword ad groups – reklamní sestavy s jedním klíčovým slovem). V současnosti spíše používáme STAG (single themed ad groups), čili v jedné sestavě máme několik klíčových slov na podobné téma. Rozhodnutí o typu shody, kterou použijeme, je individuální. Chceme-li mít přímou kontrolu nad nějakým klíčovým slovem, tak volíme přesnou shodu. Tam bude ad rank vyšší. V opačných případech, pokud chceme pořídit záběr s kampaněmi ve vyhledávání, tak volíme volnou shodu.

Tvorba kvalitní kampaně ve vyhledávání je také pracnější než například tvorba PMAX kampaně. Proto jsme si v 6clickz pro naše interní účely vyvinuli skript pro tvorbu kampaní.

  • Zvolíme si strukturu kampaně (STAG / SKAG)
  • Přidáme název kampaně, reklamních sestav a klíčová slova
  • Předem vyplníme CPC, vstupní stránky
  • Přidáme RSA (responsive search ads) reklamy
  • Vybereme si typ shody pro klíčová slova (kontrola limitu znaků)

Skript jedním klikem vytvoří csv soubor, který si nahrajeme do Google Ads Editoru a voilà. Máme hotové kampaně. Můžeme tak vytvořit najednou i 100 kampaní. Rozhodli jsme se tento skript zpřístupnit veřejně. Chcete si to vyzkoušet? Klikněte sem!

Potřebujete pomoci? Podívejte se na krátké video jak na to nebo se nám ozvěte.


Gabriel Jurčo

Gabi se za 5 let strávených v 6clickz vyprofiloval na e-commerce konzultanta, kde má na starosti mezinárodní e-shopy s 6+ trhy a 8-cifernými obraty.