PPC Novinky

Performance Max kampaň (PMax) bude brzy dostupná i pro hotelové inzerenty

PMax bude zanedlouho podporovat i travel goals. Reklamy by se měly zobrazovat na Google Maps, Search, YouTube Ads a Hotel Ads. Hotel Ads je typ kampaně, kterou Google připravuje a bude propojen s Hotel Center. (Google)

Aktuálně je již možné vytvářet 2 typy experimentů pro PMax

Prvním experimentem je Uplift from Performance Max (otestování nárůstu výkonnosti), který má pomoci měřit nárůst nebo přidanou hodnotu používání PMax kampaní vedle stávajících Search, Video, Discovery a Display kampaní. Uplift experiment zatím nepodporuje kampaně, které jsou propojeny s Merchant Centrem.
Druhý typ experimentu je pro otestování výkonu Shoppingové kampaně vs PMax kampaně. Test je zaměřen na otestování výkonu Shoppingové kampaně vs PMax kampaně. V tomto experimentu lze vybrat pouze jednu shoppingovou a jednu PMax kampaň. (Google)

Od začátku března se rozšířilo GDN cílení

Dříve GDN cílení fungovalo na průniku keywords a placements. Od března se cílí na celý záběr keywords a placements:

Jak nepřijít zbytečně o peníze při rozšířeném cílení?
Je důležité používat smart bidding a mít co nejpřesnější měření konverzí, tzn. používání enhanced conversions, offline tracking conversion a first-party data. Potřebné je i pravidelně kontrolovat kvalitu návštěvnosti, leadů a konverzí. (Post)

Google Tag přidal novou metriku – Tag Coverage

Tag Coverage zobrazuje, na kterých stránkách je nainstalován Google Tag. Metrika se nachází v Google tag sections a můžeme si ji prohlédnout přes Google Ads, Google Analytics nebo přes Google Tag Manager.
Google tag screen > „Admin“ tab > „Tools“ > Tag Coverage
Při zjištění, že Google Tag nepokrývá všechna potřebná URL, v rozhraní existuje možnost „Add URLs“. URLs lze přidat 2 způsoby: přímo v rozhraní jako samostatné URLs nebo nahráním CSV file. Formátování CSV file je následující: <URL>,<Included status>. Included status může být yes/no. (Google)

Nová funkce v Google Ads umožní tvorbu GA4 publik

Nová funkce umožní přímý přístup k tvorbě GA4 publik přímo v uživatelském rozhraní GAds. Cílem je zjednodušení procesu vytváření publik. Pro využívání nové funkce je třeba mít propojen Google Ads s Google Analytics.  (SEJ)

Od 31. března dojde ke spojení GA4 a GAds conversion window

Výhradně se bude používat nastavení GA4. GA4 umožňuje vybrat 30-, 60- nebo 90-ti denní konverzní okna. Inzerenti po změně nebudou moci samostatně konfigurovat GAds conversion window a GA4 conversion window. Cílem je sjednotit tato konverzní okna pro přesnější reporting.
Ohledně této změny Google informuje prostřednictvím e-mailu. Změnu lze obejít kontaktováním podpory Google, kde je třeba poskytnout Google Ads manager account Customer ID a Google Analytics Property ID. (SEJ)

Google Merchant Center přidal novou metriku: Click Potential

Click Potential je založena na minulých metrikách návštěvnosti a poskytnutých detailech o produktu. Click Potential může zobrazovat hodnotu: High, Medium nebo Low. Pokud není přítomna žádná hodnota, Google ji teprve odhaduje a zobrazí se později.
Metrika poskytuje prostor pro optimalizaci feedu, což je při používání PMax kampaní velká priorita. Potřebné je zaměřit se na to, aby ve feedu byly přidány všechny atributy, a aby informace o produktu byly aktuální. (FeedArmy)

Dynamic Assets jsou nyní skryty.

Jak je rychle najít?
V rozhradí Google Ads:  ads & assets > assets > three dots > account-level automated assets > three dots > advanced settings

Rychlé novinky:

  • Nová možnost při koupi Masthead placements (YouTube): Cost-Per-Hour

  • YouTube od 6. dubna odstraní overlay ads

  • Sklik rozšiřuje svou volnou shodu, kdy klíčová slova budou reagovat i na podobná slova a synonyma

  • Google zveřejnil nový design pro Google Ads:Hanka Palčinská

Naše pracovitá Hanka je odbornicí s vášní pro Google Ads, Skripty, Testy a Experimenty PPC strategie – v tom se zkrátka cítí jako ryba ve vodě.