Jak vytvořit business účet na instagramu

Ještě stále nemáte business účet na Instagramu? Nebo ho máte, ale máte pocit, že nevyužíváte všechny jeho funkce? V tomto článku se dozvíte, jak si business účet na Instagramu založit a proč je to pro e-commerce nevyhnutelné.

Jak na to?

Založení business účtu na Instagramu je easy a zabere vám to jen několik minut. Jsou dvě varianty – buď už Instagram máte a stačí vám ho jen přehodit do business podoby, nebo Instagram nemáte vůbec a potřebujete ho založit od začátku.

eště nemám Instagram

Pokud ještě nemáte založený účet na Instagramu a jste v tomto úplný nováček, níže naleznete foto návod, jak na to. V případě, že už účet máte, skočte rovnou do bodu č. 2.

🔵 V první řadě budete potřebovat emailovou adresu. Zde doporučujeme zadat emailovou adresu vašeho e-shopu vyhrazenou pro marketingové účely (například eshop.marketing@email.com). Vyhnete se tak zbytečným spamům a budete mít v inboxu přehled.

🔵 Následně zadáte ostatní informace, jako uživatelské jméno, heslo a podobně.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/screenshot-2020-06-02-at-14-55-06.png

🔵 Vyplníte všechny informace, které od vás Instagram vyžaduje a hotovo! Máte založený svůj Instagram. Každý nový účet je však prvotně automaticky vytvořený jako osobní účet – to znamená, že jste na Instagramu jako fyzická osoba. Vy však tvoříte Instagram pro váš business, abyste si mohli například budovat jméno a povědomí svojí značky a nebo komunitu potenciálních zákazníků. Pojďme na to!

Instagram už mám, ale nemám business účet

V tomto případě vám celá tato záležitost zabere opravdu jen pár minut. Stačí udělat následující kroky:

🔵 Následující kroky jsou možné zatím POUZE z mobilu. Po přihlášení se do vašeho účtu si rozkliknete profil a vpravo nahoře si otevřete menu (hamburger).

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9293.png

🔵 V menu následně kliknete na settings/nastavení.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9294.png

🔵 Zvolte možnost account/účet a následně na switch to professional account/přepnout na profesionální účet.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9295.png

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9296.png

🔵 V dalším kroku na vás vyskočí 2 možnosti – buď svůj účet přehodíte na “business účet” a nebo na “creator účet”. V případě, že nabízíte produkty nebo služby, zvolte “business účet”. Druhá možnost (creator účet) je určena převážně “influencerům”, hercům, umělcům a jiným veřejným osobám.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9297.png

🔵 Teď už začínáte tvořit váš business účet. Hned z úvodu je potřeba zvolit kategorii, která nejlépe vystihuje odvětví, ve kterém podnikáte a v kterém se pohybují vaše produkty a služby. My jsme zvolili například “food&drink”.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/6b4fe788-2a8f-43d2-9051-f749fdfcfcd2.jpg

🔵 V dalším kroku doplníte kontaktní informace jako firemní e-mail a podobně.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9300.png

🔵 Jako poslední krok přichází propojení Instagramu s vaším firemním Facebookem. Tento krok nepřeskakujte. Propojení Instagramu s firemním Facebookem se vám bude hodit i později při tvorbě reklam. Nezapomeňte vybrat správný Facebookový profil – ideálně váš business profil (ne osobní).

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/uploads.mangoweb.org/shared-prod/6clickz.com/uploads/2020/06/img_9301.png

Hotovo!

Váš business účet je hotový a můžete se pustit do tvorby obsahu. Instagram business účet nabízí mnoho výhod, jednou z nich jsou i náhledy do vašeho účtu, které vám prozradí výkon jednotlivých příspěvků, či složení vašich sledujících. Všechny tyto informace jsou důležité pro další vývoj vaší stránky a jednotlivé sekce těchto náhledů si rozebereme v dalších článcích.

___
Pokud by se vám všechny tyto funkce a nastavení nechtěly studovat, případně byste uvítali, aby se vám někdo o celý Instagram postaral (včetně tvorby obsahu, analýzy výkonu, tvorby reklam a podobně), napište mi na kika@6clickz.com. Ráda s čímkoliv pomůžu!